Ergebnisse  /  Results  /  Resultats  /  Impressionen  /  Souvenirs  /  Impressions

VILVOORDE

Tentoonstelling – C.A.C. - Exposition - B.C.D.H. – C.B.D ,  Vilvoorde, Belgium (BE)

prize-vilvoorde1


Keurmeester / Richter / Juge / Judge:  Mme Jelena Kruus (EST) -  92 Honden
 
Dalmatier – Dalmatien – Dalmatiner – Dalmatian - Dalmatinac
 

 

Reu - Mâle - Mini Puppy - Mini Chiot

1) Here is Higgins van Genera Nova - (Black) VB 4
(Starlong Sunrise Sato x Quendel vom Gramzower Kloster)

2) Handsome Friends a Cte d' Or - (Liver) VB 3
(Ch Handsome Harley Dalmoor Manor x Ch First Forest Forever Friends)

3) Alphadirato Innovation Brand - (Liver) VB 1 Beste Mini puppy / Meilleur Mini Chiot
(Ch Jilloc's Loverboy x Ch Laguna Dios Alissia Donna)

4) Maaike's Choice Emrys - (Black) VB 2
(Jacky's Smiling Symphony in Brown x Alaska des Landes d' Iroise)

 

Reu - Mâle - Puppy - Chiots

5) Sir Zygor of the Three Turnips - (Liver) VB 1
(Cool Spots Ascot x Lady Janis of the Three Turnips)

 

Reu - Mâle - Jeugdklas - Classe Jeune

6) Namara's Wild Basil - (Liver) U 2
(Ridotto Napoleone x Namara's End of the Rainbow)

8) Dalmindy's Groovy Gainsboro - (Black) U 1 Beste Jeugd / Meilleur jeune / tgb. Junghund / Best Junior
(Laguna Dios Ranger Supreme x Ch Amelanchiers Amusing Eloise)

9) Domino des Landes d' Iroise - (Black) ZG
(Theakston Terminator x Topaze du Moulin de l' Age)

10) Delux du Domaine de Syrtos - (Liver) U 4
(Jacky's Smiling Samos x Jacky's Smiling Sacha Summer Dream)

63) Dahlia Texas de la Tour de la Bastide - (Liver) U 3
(Vivid Viking de la Tour de la Bastide x Primavera des 3 Chênes de Cantagril)

 

Reu - Mâle - Openklas - Classe Ouverte

11) First Forest Fire Fighter - (Black) ZG
(Cool Spot's Ascot x First Forest Fetch the Edge)

12) Laguna Dios Ranger Supreme - (Liver) ZG
(Ch Puding Dog Knaz Terletskye x Ch Laguna Dios Donmarie Delpinta)

13) Sir Robin of the Three Turnips - (Black) U 3
(Ch Spotnik's Arctic Adam x Ch Lady Yanique of the Three Turnips)

14) Spotted Dreams Gamin - (Black) U 1
(Sir Mailo of the Three Turnips x Lady Hot Item of the Three Turnips)

16) Dream's Dejavu Royal Hermelin - (Black) U 1
(Hollywood's Dream Raul x Xandra Usmiech Dalmacji)

17) Cartier de la Vallée de la Chesnaie - (Black) U 4
(Cool Spots Ascot x Ch Vivid Valentine de la Tour de la Bastide)

18) Everwood Digital Love - (Liver) G
(Gwynmor Whitaker x Vivid Vamp de la Tour de la Bastide)

 

Reu - Mâle - Begrensde klas - Classe Intermédiaire

19) United Spots Phoenix - (Liver) G
(Bell A Mir's Elegant Envoy x United Spots Oasis)

20) Dark Angel de la Tour de la Bastide - (Black) U 2
 (Buster of the Green Garden x Toulouse von den Beverstedter Mühlen)

21) Everwood Deuteronomy - (Liver) ZG 3
(Gwynmor Whitaker x Vivid Vamp de la Tour de la Bastide)

22) Kilndandy Old Copper - (Liver) U 1 RCAC
(Fincham Trade Winds Ch GB x Kilndandy Betty Muxworthy)

 

Reu - Mle Fokkersklas - Classe Elevage

23) Ch CZ Xantino vom Scheibenholz - (Liver) U 1
(Ch Int Gwynmor Undercover Agent x Santana vom Scheibenholz)

24) Spotted Dream's Greatguy - (Black) ZG 3
(Ch Sir Mailo of the Three Turnips x Ch Lady Hot Item of the Three Turnips)

25) Buster of the Green Garden - (Liver) AFW
(Starlong Silver Spring x Domani's Xpepper)

26) Chandhally Cuvée du Président - (Black) U 2
(Ch Troilus de Puech Barrayre x Chandhally Snow Queen)

 

Reu - Mâle - Kampioenklas - Classe Champion

27) Handsome Harley Dalmoor Mnor - (Liver) U 3
(Perdita's Inside Information x Cocktail Cherry Dalmoor Manor)

28) Sjors of the Stallions Stable - (Black) ZG
(Washakie Black Velvet x Millenia of the Stallions Stable)

29) Elaridge Celtic Warrior - (Black) U 1 CAC BOB
(Ch Bell A Mir's Elegant Envoy x Elaridge Sherry Pepper)

30) Panthera Unica Star at Sea - (Black) U 2
(Ch T Cart Man of Gold x Ch Fortuna de Gabri Tho)

31) United Spots Montana - (Black) U
(United Spots Dakota x United Spots Indianajay)

32) Everwood Boxing Balboa - (Liver) U 4
(Ch Int Gwynmor Undercover Agent x Vivid Vamp de la Tour de la Bastide)

 

Reu - Mâle - Veteranenklas - Classe Vétéran

33) Laguna Dios Duran Duran - (Black) U 2
(Rocca al Mare Adirato x Silva Ledi)

34) Jacky's Smiling Symphony in Brown - (Liver) AFW
(Zagreb's Signature x Jacky's Smiling Olympic Star)

35) Tollwood Lionel at Kilndandy - (Liver) U 1
(Ch GB Irl INT Truthful Tango at Kilndandy x Tollwood Eugenie)

 

Teef - Femelle Mini Puppy - Mini Chiot

36) Nice Surprise von Forst Eichenhorst - (Black) VB 4
(Goldstone von Forst Eichenhorst x Joy of Love von Forst Eichenhorst)

37) Hopeful Hazel van Genera Nova - (Black) AFW
(Starlong Sunrise Sato x Quendel vom Gramzower Kloster)

38) Handsome Friends Adamas Koh I Noor - (Black) VB 3
(Ch Handsome Harley Dalmoor Manor x Ch First Forest Forever Friends)

39) Essendilne des Fées de la Chesnaye - (Black) VB 1
(Jacky's Smiling Symphony in Brown x Viatka des Fées de la Chesnaye)

40) Liza's Dream Elektra Natchios - (Black) VB 2
(Dream's Déjàvu Royal Hermelin x Lacrima Christie Circle of Joy)

 

Teef - Femelle Puppy - Chiots

41) Lady Zo Brown of the Three Turnips - (Liver) VB 2
(Cool Spots Ascot x Lady Janis of the Three Turnips)

42) Gwynmor Chiquitita - (Black) VB 1
(Ch Lacrima Christi Coppola x Ch Gwynmor Ysgawen)

43) What Chamacallit of Duke's Proud - (Liver) VB 3
(Spotnik's Viking Victory x Crazy for You of Duke's Proud)

44) Lovinda's Indian Princess - (Liver) VB 4
(Jilloc's Loverboy x Jilloc's Picture of Paradise)

45) Liza's Dream Ella, Elle l'A - (Black) VB
(Dream's Djvu Royal Hermelin x Tess du Domaine Belle Rose)

 

Teef - Femelle Jeugdklas - Classe Jeune

7) Namara's Colorado Blue Columbine - (Black) U 3
(Ridotto Napoleone x Namara's End of the Rainbow)

46) Good Girl Guusje the Astonishing - (Black) U 2
(Cool Spot's Ascot x Edna Million the Astonishing)

47) One Sweet Whirled of Duke's Proud - (Liver) ZG
(Morris Minor of Duke's Proud x Gwynmor Wannabee Loved)

48) Neapolitan Dynamite of Duke's Proud - (Liver) U
(Morris Minor of Duke's Proud x Gwynmor Wannabee Loved)

49) Namara's Draaif Mie Kreesie - (Black) U 1
(Ch Sir Hamlet of the Three Turnips x Namara's Miami Dolphin)

50) Dalmindy's Ivy Indigo - (Black) U
(Laguna Dios Ranger Supreme x Ch Amelanchiers Amusing Eloise)

51) Laguna Dios Stepping Stones - (Liver) U 4
(Ch Rocca al Mare Congregare x Ch Divalinor Daybreak)

52) Chappaquiddick Kashia of Saskatoon - (Liver) U
(Ch Tollwood Lionel at Kilndandy x Ch Chappaquiddick Shawnee of Kyoming)

53) Devika des Landes d' Iroise - (Black) AFW
(Theakston Terminator x Topaze du Moulin de l'Age)

54) Damezell des Landes d'Iroise - (Black) U
(Theakston Terminator x Topaze du Moulin de l'Age)

55) Dazzling Agate de la Tour de la Bastide - (Black) V
(Ch Everwood Boxing Balboa x Starlight de la Tour de la Bastide)

 

Teef - Femelle Openklas - Classe Ouverte

15) Heaven per Makuli - (Black) ZG
(Buster of the Green Garden x Starlong Something Special)

56) Roona von Abasko - (Liver) U
(Ottopojan Valloittaja x Hrushika von Abasko)

57) Gwynmor Wannabee Loved - (Liver) U 2
(Spotnik's Qualified for Quickstep x Gwynmor Lots of Love)

58) For Your Eyes Only of Duke's Proud - (Liver) U 4
(Alphadirato Emperor x Bentley Speed Six of Duke's Proud)

59) Lady Sophia of the Three Turnips - (Black) ZG
(Spotnik's Artic Adam x Lady Hot Label of the Three Turnips)

60) Alphadirato Glitter Girl - (Liver) U 1
(Ch Tollwood Lionel at Kilndandy x Ch Laguna Dios Alisia Donna)

61) Chadna des Landes d' Iroise - (Black) AFW
(Theakston Terminator x Topaze du Moulin de l'Age)

62) Cold Mountain de la Chesnaie - (Liver) U 3
(Cool Spots Ascot x Ch Vivid Valentine de la Tour de la Bastide)

64) Caprilli's Coton Candy - (Black) AFW
(Alphadirato Copyright x Jilloc's Fancy Me at Millview)

 

Teef - Femelle Begrensde klas - Classe Intermdiaire

65) Lady Viola of the Three Turnips - (Black) U 1
(Ch Spotnik's Arctic Adam x Lady Janique of the Three Turnips)

66) Lacrima Christi Clear Magic - (Black) U 2
(Ch Spotnik's Dare Devil x Ch Lacrima Christi Cutie Pie)

67) United Spots Pacific - (Liver) AFW
(Bell A Mir's Elegant Envoy x United Spots Oasis)

68) Lacrima Christi Cruela Devil - (Black) U 3
(Spotnik's Dare Devil x Lacrima Christi Cutie Pie)

 

Teef - Femelle Fokkersklas - Classe Elevage

69) Dotty vom Hossenhaus - (Black) ZG
(Ch Int Kamilkan Vinmrinen x Ch Int Buffy Pearl vom Hossenhaus)

70) Perfect Kiss of Duke's Proud - (Liver) U 2 RCAC
(Ch Spotnik's Viking Victory x Obviously Onyx of Duke's Proud)

71) Touch of the Stallions Stable - (Black) U
(Washakie Black Velvet x Millenia of the Stallions Stable)

72) Spotted Dream's Gwenda - (Black) U 4
(Ch Sir Mailo of the Three Turnips x Ch Lady Hot Item of the Three Turnips)

73) Ultramarine de la Tour de la Bastide - (Black) U 1 CAC
(Troilus de Puech Barrayre x Starlight de la Tour de la Bastide)

74) Cleo des Landes d' Iroise - (Black) ZG
(Theakston Terminator x Topaze du Moulin de l'Age)

75) Chandhally Snow Queen - (Black) U 3
(Ch UK Washakie Chief as Great x Ch Ir Chandhally Chantilly Lace)

 

Teef - Femelle Kampioenklas - Classe Champion

76) First Forest Fetch the Edge - (Black) AFW
(Ch Rocca al Mare Congregare x Ch Starlong Smashing Summer)

77) Lady Hot Item of the Three Turnips - (Liver) U 3
(Multi Ch Spotnik's Special Selection x NL B Ch Lady Yanique of the Three Turnips)

78) Amelanchier's Amusing Elose - (Black) U 4
(Bell A Mir's Ducky Duke x First Forest Fiona Desdemona)

79) Crazy for You of Duke's Proud - (Liver) U 2
(Gwynmor Quality Label x Obviously Onyx of Duke’s Proud)

80) Gwynmor Ysgawen - (Black) U 1
(Ch Bell A Mir's Elegant Envoy x Ch Gwynmor Quicksilver)

81) First Forest Forever Friends - (Black) U
(Cool Spots Ascot x Ch First Forest Fetch the Edge)

82) Lady Ranonkel of the Three Turnips - (Black) ZG
(Ch Spotnik's Artic Adam x Ch Yanique of the Three Turnips)

83) Jilloc's Seventh Heaven - (Black) ZG
(Ch Jilloc's A Man in the Mirror x Ch Jilloc's Key to Success)

84) United Spots Oasis - (Liver) ZG
(Gwynmor Quality Label x Elaridge Touch of Class)

85) Vivid Valentine de la Tour de la Bastide - (Black) ZG
(Gwynmor Overlord x Toulouse von den Beverstedter Mühlen)

86) Costa de la Vallée de la Chesnaie - (Liver) ZG
(Cool Spots Ascot x Ch Vivid Valentine de la Tour Bastide)

87) Viatka des Fées de la Chesnaye - (Black) ZG
(Onyx de la Mare aux Buis x Michka des Fées de la Chesnaye)

 

 Teef - Femelle Veteranenklas - Classe Vétéran

88) Bessy Bijou vom Hossenhaus - (Liver) U 3
(Perdita's Inside Information x Dinah vom Gramzower Kloster)

89) Buffy Pearl vom Hossenhaus - (Black) U
(Perdita's Inside Information x Dinah vom Gramzower Kloster)

90) Gwynmor Heavenly Anouchka - (Liver) U 4
(Ch Gayfield Charles Brown x Gwynmor Cariad Catrin)

91) Millenia of the Stallions Stable - (Black) U 2
(Gerom of the Stallions Stable x Ch Olivia van Huis Dalmatho)

92) Dalregis Shooting Star of Chandhally - (Liver) U 1 Beste veteraan / meilleur vét / tgb. Veteran
(CH HK Dalrannoch Citizen Cane to Chandhally x Dalregis la Serenata)

 

Koppels-couples

(8 x 78) Dalmindy's Groovy Gainsboro + Amelanchier's Amusing Elose

(19 x 84) United Spots Phoenix + United Spots Oasis U 1

(24 x 72) Spotted Dream's Greatguy + Spotted Dream's Gwenda

(28 x 71) Sjors of the Stallions Stable + Touch of the Stallions Stable

(30 x 76) Panthera Unica Star at Sea + First Forest Fetch the Edge

 

Groepen – groupes – Gruppe - groups

De la Vallée de la Chesnaie - Delavier

Gwynmor - Morgans, A - 1ste

Vom Hossenhaus - Langanke, L & E

Laguna Dios -  Melnikova, Nadia

 

 

gold-paw-devider3
Danke! - Merci! -Thank you!

 

Google
         www Showdals